Підписатися на новини

Видео презентация

Новини
  /   Прес-Центр  /   Новини

03.03.2017Порошенко високо оцінив внесок Ярославського у відродження ХТЗ

Зусилля відомого українського бізнесмена Олександра Ярославського щодо відновлення роботи Харківського тракторного заводу були позитивно оцінені Президентом України Петром Порошенком.

Свою позицію глава держави висловив у п'ятницю, 3 березня, під час зустрічі з трудовим колективом підприємства в Харкові.

"Був знайдений інвестор, інвестор отримав потужну підтримку від керівництва держави та керівництва області. Було вкладено 74 млн грн тільки на погашення заборгованості по заробітній платі, 150 млн грн тільки на закупівлю комплектуючих", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, що Ярославський в минулому році став власником підприємства, якеизнаходилося на межі краху. Своє рішення він аргументував значенням заводу для економіки регіону, а також тисяч харківських сімей, члени яких працюють або на самому ХТЗ, або на суміжних виробництвах. За кілька місяців інвестор вклав більше 200 млн грн у відновлення роботи підприємства.

Під час спільної з Ярославським інспекції поновленого виробництва Президент України підкреслив, що за допомогою нового інвестора вдалося зберегти виробничі потужності і технічну документацію. "Ми не дали розікрасти обладнання, ми не дали вкрасти документацію. Принципове завдання для нас – відновити виробництво", - заявив глава держави.

Порошенко акцентував увагу на тому, що нещодавно було прийнято рішення внести в державний оборонне замовлення продукцію ХТЗ. "Днями затверджено державне оборонне замовлення на 2017 рік. Там є робота і для Малишева (заводу їм. Малишева – УН), і для львівського, і для миколаївського, і київського, і для житомирського бронетанкових заводів. Приємна новина. Там є замовлення для Харківського тракторного", - підкреслив Президент України.

За його словами, на підприємстві планують відновити виробництво легкоброньованих тягачів МТЛБ. "МТЛБ дуже добре зарекомендували себе. Ніхто, крім вас, людей, що мають інституційну пам'ять, швидко налагодити виробництво не зможе", - заявив Порошенко.

У свою чергу Ярославський, який особисто відстоював право заводу на життя, зазначив, що з моменту поновлення виробництва ХТЗ вже випустив 70 машин. "Але ми плануємо виробляти 150 машин на місяць", - сказав власник ХТЗ.

Ярославський підкреслив, що вартість тракторів ХТЗ в 3-3,5 рази дешевше, ніж іноземних аналогів. За його словами, в даний час всі судові процеси навколо ХТЗ завершені, арешти з рахунків і майна заводу зняті. Харківський бізнесмен подякував Президенту за допомогу у вирішенні проблем заводу.

Нагадаємо, що Харківський тракторний завод відновив свою роботу 6 січня 2017 року після десятимісячного простою. Це стало можливим завдяки кредитній лінії в розмірі 400 млн грн, що була відкрита у вересні 2016 року новим інвестором. На даному етапі підприємство активно набирає робітників основних професій. Загальний обсяг інвестицій групи DCH на чолі з бенефіціаром Ярославським в ХТЗ складе від 300 до 500 млн доларів США.

http://ukranews.com/ua/news/483070-poroshenko-vysoko-ocinyv-vnesok-yaroslavskogo-u-vidrodzhennya-khtz

 

Повернутися до списку